جاذبه گردشگری ارمنستان

ارمنستان

ارمنستان

ارمنستان ، یا به طور رسمی جمهوری ارمنستان ، کشوری واقع در قفقاز جنوبی و محصور در خشکی است که بین اروپا و آسیا واقع شده است و پایتخت آن ایروان است. این کشور از غرب با ترکیه ، از شمال با گرجستان ، از شرق با آذربایجان و از جنوب با ایران و جمهوری آذربایجان نخجوان مرز مشترک دارد. ارمنستان یک جمهوری اتحاد جماهیر شوروی سابق و یک کشور واحد ، چند حزبی و مردم سالار است که ریشه در یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان دارد. این کشور که دارای میراث فرهنگی غنی است ، به عنوان اولین کشوری (اوایل قرن 4 میلادی) که مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود پذیرفت شناخته می شود.

در ادامه به اطلاعات کلی از این کشور مانند واحد پولی، جمعیت، ویزا و غیره می پردازیم. همراه ما باشید.

واحد پول

درام

جمعیت

2,956,900

دین

مسیحی

پایتخت

ایروان

زبان رسمی

ارمنی

ویزا

بدون ویزا برای ایرانیان

ساعت رسمی

تلفن های ضروری در ارمنستان

پلیس 102

آمبولانس 103

کنسولگری ایروان 280457 374+

شهرهای مهم ارمنستان

در این قسمت به شهرهای مهم ارمنستان ، اطلاعات گردشگری، رستوران ها و هتل های معروف هر کدام می پردازیم.

ایروان

جمعیت: 1,060,138

ایروان پایتخت و بزرگترین شهر ارمنستان و یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است. ایروان که در امتداد رودخانه هرازدان واقع شده است ، مرکز اداری ، فرهنگی و صنعتی کشور است. ایروان که  از سال 1918 پایتخت جمهوری ارمنستان شناخته می شود، چهاردهمین پایتخت در تاریخ این کشور و هفتمین پایتختی است که دشت آرارات به خود دیده است. این شهر همچنین به عنوان مقر اسقف اعظم آراراتین عمل می کند که به عنوان بزرگترین اسقف کلیسای حواری ارمنستان و یکی از قدیمی ترین اسقف های جهان شناخته می شود.

گیومری

جمعیت: 121,976

گیومری دومین شهر بزرگ ارمنستان است که به عنوان مرکز اداری استان شیراک در منطقه شمال غرب این کشور واقع شده است. در اواخر قرن نوزدهم ، زمانی که این شهر به الکساندروپول معروف شد ، یکی از بزرگترین شهرهای ارمنستان شرقی تحت سلطه روسیه با جمعیتی مشابه ایروان بود. در دوره اتحاد جماهیر شوروی به لنیناکان تغییر نام یافت. جمعیت این شهر قبل از زلزله 1988 اسپیتاک ، هنگامی که ویران شد ، به بیش از 200000 نفر می رسید ولی طبق سرشماری سال 2011 ، جمعیت این شهر 121 هزار و 976 نفر بوده است.

وانادزور

جمعیت: 86,199

وانادزور سومین شهر بزرگ ارمنستان است که به عنوان مرکز استان لوری در قسمت شمالی کشور واقع شده است. این شهر در حدود 128 کیلومتری ایروان واقع شده است. از زمان سرشماری سال 2011 ، جمعیت این شهر 86199 نفر بود. وانادزور مقر اسقفهای گوگارک کلیسای رسولان ارمنستان است. وانادزور یکی از خوش‌منظره‌ترین شهرهای ارمنستان است و خانه‌ها و کلبه‌های تابستانی آن به نام داچاها معروفند.

واغارشاپات

جمعیت: 46,540

واگارشاپات چهارمین شهر بزرگ ارمنستان و پرجمعیت ترین جامعه شهری استان آرماویر است که در حدود 18 کیلومتری غرب پایتخت ایروان و 10 کیلومتری شمال منطقه مرزی با ترکیه واقع شده است. این شهر بیشتر به عنوان مکان کلیسای جامع اچمیادزین و مادر مقدس اچمیادزین ، مرکز کلیسای رسولان این کشور شناخته می شود. بنابراین به طور غیررسمی در منابع غربی به عنوان “یک شهر مقدس و در ارمنستان به عنوان” پایتخت معنوی “این کشور شناخته می شود. واگارشاپات یکی از شهرهای بزرگ و پایتخت ارمنستان بزرگ باستان بود. درحالی که در اوایل قرن 20 به یک شهر کوچک کاهش یافته بود، در دوره اتحاد جماهیر شوروی ،تبدیل به حومه ای از شهر ایروان شد و گسترش گسترده ای را تجربه کرد.

آبوویان

جمعیت: 43,495

آبوویان پنجمین شهر پر جمعیت ارمنستان است که در استان کوتایک واقع شده است. آبوویان در 16 کیلومتری شمال شرقی ایروان و 32 کیلومتری جنوب شرقی مرکز استان هرازدان واقع شده است. از زمان سرشماری سال 2011 ، جمعیت این شهر 43495 نفر تخمین زده شده است.

تور های مرتبط