آلمان

آلمان

آلمان

آلمان ، به طور رسمی جمهوری فدرال آلمان ، کشوری واقع در اروپای غربی است. این کشور بین دریای بالتیک و شمال در شمال و کوه های آلپ در جنوب واقع شده است. آلمان با داشتن مساحتی حدود 357،022 کیلومتر مربع  و با بیش از 83 میلیون نفر جمعیت دارای 16 ایالت است. از شمال با دانمارک ، از شرق با لهستان و جمهوری چک ، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه ، لوکزامبورگ ، بلژیک و هلند همسایه است. آلمان بعد از روسیه دومین کشور پرجمعیت اروپا و همچنین پرجمعیت ترین کشور عضو اتحادیه اروپا است. پایتخت و بزرگترین شهر آن برلین است و مرکز مالی آن فرانکفورت است.

در ادامه به اطلاعات کلی از این کشور مانند واحد پولی، جمعیت، ویزا و غیره می پردازیم. همراه ما باشید.

واحد پول

یورو

جمعیت

83,166,711

دین

مسیحی

پایتخت

برلین

زبان رسمی

آلمانی

ویزا

ویزای شنگن

ساعت رسمی

تلفن های ضروری

پلیس 110

آمبولانس 115

کنسولگری برلین 84353105-030

کنسولگری مونیخ ۴۵۲۳۹۶۹۰-0۸۹

شهرهای مهم آلمان

در این قسمت به شهرهای مهم آلمان، اطلاعات گردشگری، رستوران ها و هتل های معروف هر کدام می پردازیم.

برلین

جمعیت: 3,644,826

برلین یا برلَن پایتخت کشور آلمان و بزرگ‌ترین شهر هم از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ مساحت در این کشور است و در کل اتحادیه اروپا پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مقام نخست را دارد.

برلین همچنین یک شهرِ ایالتی است. یعنی یکی از ایالت‌های شانزده‌گانه آلمان نیز به‌شمار می‌آید.

مساحت برلین ۸۹۹ کیلومتر مربع است و ۳۸ کیلومتر از شمال به جنوب و ۴۵ کیلومتر از شرق به غرب امتداد یافته‌است. میانگین ارتفاع آن از سطح دریا ۳۴متر ثبت شده بلندترین ارتفاع (۱۱۵متر) به دو تپه مصنوعی توفلسبرگ و ماگلبرگ مربوط می‌شود.

هامبورگ

جمعیت: 1,841,179

هامبورگ ، دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین در اتحادیه اروپا است. هامبورگ سومین بندر بزرگ در اروپا بعد از آنتورپ و روتردام است. هامبورگ یک شهر ایالتی است، یعنی یکی از شانزده ایالت آلمان نیز به‌شمار می‌آید.

مونیخ

جمعیت: 1,471,508

مونیخ بر روی رود ایسار و شمال کوه آلپ قرار گرفته‌است. مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ است. ۱٬۳۳۰٬۴۴۰ میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند و مساحت این شهر۳۱۰٫۴۳ کیلومتر مربع است و مرکز ایالت بایرن است. مونیخ میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۷۲ بود.

مونیخ شهری ثروتمند است که دارای جاذبه‌های بسیاری است. مراکز دیدنی، جشن‌ها (به‌ویژه جشن اکتبر)، امکانات و برنامه‌های فرهنگی باعث شده‌است تا این شهر را در رتبه چهارم بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار دهد.

کلن

جمعیت: 1,085,664

کُلن چهارمین شهر بزرگ آلمان در ایالت نوردراین-وستفالن و منطقهٔ راین-رور است. از میان این شهر رود راین می‌گذرد و به آن جلوه‌ای ویژه می‌بخشد. کلن با بیش از دوهزار سال پیشینه، یکی از کهنترین شهرهای آلمان به‌شمار می‌رود.

فرانکفورت

جمعیت: 753,056

فرانکفورت، با جمعیت ۷۶۱٫۵۶۱ نفر، بزرگ‌ترین شهر ایالت هسن در آلمان و پنجمین شهر بزرگ این کشور می‌باشد. این شهر به مدت پنج قرن شهر آزاد فرانکفورت نام داشت و یکی از مهمترین شهرهای امپراتوری روم بود که در سال ۱۸۶۶ حاکمیت مستقل خود را از دست داد.

بلاگ مرتبط

تور های مرتبط