جاذبه گردشگری اندونزی

اندونزی

اندونزی

اندونزی ، به طور رسمی جمهوری اندونزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه بین اقیانوس های هند و آرام است. این جزیره از بیش از هفده هزار جزیره شامل سوماترا ، جاوا ، سولاوسی و مناطقی از بورنئو و گینه نو تشکیل شده است. اندونزی با مساحت 1،904،569 کیلومتر مربع بزرگترین کشور جزیره ای جهان و از نظر مساحت چهاردهمین کشور بزرگ است.

اندونزی با بیش از 270 میلیون نفر چهارمین کشور پرجمعیت جهان و پرجمعیت ترین کشور با اکثریت مسلمان است. جاوا ، پرجمعیت ترین جزیره جهان ، بیش از نیمی از جمعیت این کشور را در خود جای داده است.

در ادامه به اطلاعات کلی از این کشور مانند واحد پولی، جمعیت، ویزا و غیره می پردازیم. همراه ما باشید

واحد پول

روپیه اندونزی

جمعیت

270,203,917

دین

مسلمان

پایتخت

جاکارتا

زبان رسمی

اندونزیایی

ویزا

ویزای اندونزی

ساعت رسمی

تلفن های ضروری در اندونزی

پلیس 110

آمبولانس 118

کنسولگری جاکارتا 31931391 6221+

شهرهای مهم اندونزی

در این قسمت به شهرهای مهم اندونزی ، اطلاعات گردشگری، رستوران ها و هتل های معروف هر کدام می پردازیم.

جاکارتا

جمعیت: 10,562,088

جاکارتا ، پایتخت عظیم اندونزی ، در ساحل شمال غربی جزیره جاوا واقع شده است. ترکیبی تاریخی از فرهنگ ها – جاوه ای ، مالایی ، چینی ، عرب ، هند و اروپایی – بر معماری ، زبان و غذاهای آن تأثیر گذاشته است. شهر قدیمی ، کوتا توآ ، ساختمان ساختمان های استعماری هلند ، گلودوک (محله چینی های جاکارتا) و بندر قدیمی سوندا کلاپا است ، جایی که اسکله های چوبی سنتی در آنجا وجود دارند.

یوگیاکارتا

جمعیت: 422,732

یوگیاکارتا (که اغلب “جوگجا” نامیده می شود) شهری در جزیره جاوا (جاوه) اندونزی است که به هنرهای سنتی و میراث فرهنگی مشهور است. مجموعه سلطنتی تزئینی قرن هجدهم یا کراتون ، کاخ سلطان را که هنوز شامل آن است را در بر می گیرد. همچنین در داخل کراتون غرفه های متعددی در فضای باز وجود دارد که میزبان نمایش های رقص کلاسیک جاوا و کنسرت های موسیقی گیملان است که به ناقوس ، سازهای زنگی و سازهای زهی شهرت دارد.

یوبود

جمعیت: 71,331

شهر یوبود، در ارتفاعات بالی ، اندونزی ، به عنوان مرکزی برای صنایع دستی و رقص شناخته می شود. جنگل های بارانی و شالیزارهای تراس دار اوبود در اطراف آن ، پر از معابد و عبادتگاه های هندو ، از مشهورترین مناظر بالی هستند. اماکن مقدس باستان شامل گوا گاجه (“غار فیل”) و گونونگ کاوی ، با مزارهای صخره ای تراشیده شده است.

سورابایا

جمعیت: 2,898,240 

سورابایا شهری بندری در جزیره جاوا (جاوا) اندونزی است. این کلانشهر پر جنب و جوش و گسترده ، آسمان خراش های مدرن را با کانال ها و ساختمان های قدیمی زمان استعمار هلند ترکیب می کند. این شهر دارای محله چینی های پر رونق و محله عرب است و مسجد جامع آمپل متعلق به قرن پانزدهم است. Tugu Pahlawan (بنای یادبود قهرمانان) نبردهای استقلال را که در خیابان های سورابایا در سال 1945 اتفاق افتاد را نمایش می دهد.

باندونگ

جمعیت: 2,507,880 

باندونگ ، مرکز استان جاوه غربی اندونزی ، شهری بزرگ است که در میان آتشفشان ها و مزارع چای واقع شده است. این شهر به خاطر معماری استعماری و آرت دکو ، زندگی شهری شلوغ و پر جنب و جوش ، دانشگاه های معروف و به لطف ارتفاع 768 متری هوای گرمسیری نسبتاً خنک شناخته شده است. باندونگ همچنین به عنوان مقصد خرید شناخته میشود و فروشگاه های مد در منطقه Dago به وفور یافت می شوند.

تور های مرتبط