ایتالیا

ایتالیا

ایتالیا

جمهوری ایتالیا، کشوری است که در اروپای جنوبی قرار گرفته و پایتخت آن شهر تاریخی رم است. این کشور یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادیِ جهان و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است. ایتالیا از شبه‌جزیره اصلی و دو جزیرهٔ سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. امروزه این کشور، کشوری توسعه‌یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید. گروه هشت یا جی هشت به قدرت‌های صنعتی گفته می‌شوند. این کشور به دلیل شکل ظاهری قلمرو آن به کشور چکمه معروف است.

در ادامه به اطلاعات کلی از این کشور مانند واحد پولی، جمعیت، ویزا و غیره می پردازیم. همراه ما باشید.

واحد پول

یورو

جمعیت

60,317,116

دین

مسیحی

پایتخت

رم

زبان رسمی

ایتالیایی

ویزا

ویزای شنگن

ساعت رسمی

تلفن های ضروری در ایتالیا

پلیس 113

ژاندارمری – 112

آمبولانس 118

کنسولگری رم 0686328493

کنسولگری میلان 028052615

شهرهای مهم ایتالیا

در این قسمت به شهرهای مهم ایتالیا ، اطلاعات گردشگری، رستوران ها و هتل های معروف هر کدام می پردازیم.

رم

جمعیت: 2,872,021

رُم پایتخت کشور ایتالیا، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور با ۲٬۸۷۹٬۷۲۸ سکنه و همچنین مرکز ناحیهٔ لاتزیو می‌باشد. هم چنین رم با مساحت ۱۳۶٫۲۸۷ کیلومتر مربع، وسیع‌ترین شهر ایتالیا به حساب می‌آید.

مقر اصلی سازمان جهانی غذا و کشاورزی (فائو) در رم قرار دارد.

میلان

جمعیت: 1,337,155

میلان یا میلانو به ایتالیایی دومین شهر پر جمعیت ایتالیا و پایتخت استان لومباردی در شمال این کشور است. میلان یکی از شهرهای پیشرو جهان در زمینه‌های اقتصاد، هنر، مد، آموزش، حمل‌ونقل، سرگرمی، معماری و رسانه هاست.

ناپل

جمعیت: 978,399

ناپل یا ناپولی به زبان ایتالیایی با حدود یک میلیون نفر جمعیت، سومین شهر بزرگ ایتالیاست. شهر ناپل مرکز ناحیه کامپانیا و استان ناپل و در واقع مرکز اقتصادی و فرهنگی جنوب این کشور است و در کل نطقهٔ شهری این کلان شهر بین ۳ الی ۴٫۴ میلیون نفر زندگی می‌کنند.

فلورانس

جمعیت: 381,037

فلورانس با فیرنزه ، یکی از شهرهای تاریخی در ایتالیا و هم‌اکنون پایتخت توسکانی است. فلورانس در حدود ۳۸۲ هزار نفر جمعیت دارد و پرجمعیت‌ترین شهر توسکانی به‌شمار می‌آید. شهر فلورانس با حومه، بیش از یک میلیون و ۵۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

ونیز

جمعیت: 264,579

وِنیز یا ونزیا جزیره‌ای در شمال ایتالیا که در خلیجی از تالاب ونتزیا در نزدیکی دریای آدریاتیک قرار گرفته‌است و به صورت جزیره‌های کوچک است. شهر ونیز مرکز استان ونتو است. جزیره‌ها به وسیلهٔ کانال‌هایی از هم جدا شده‌اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌گیرد و خودرویی وجود ندارد .

تور های مرتبط