جاذبه گردشگری اسپانیا

اسپانیا

اسپانیا

اسپانیا، با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل در شبه جزیره ایبری واقع در اروپای غربی و عضو اتحادیه اروپا است. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال «به طول ۱۲۱۴ کیلومتر» طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

در ادامه به اطلاعات کلی از این کشور مانند واحد پولی، جمعیت، ویزا و غیره می پردازیم. همراه ما باشید.

واحد پول

یورو

جمعیت

۴۶٬۷۵۲٬۰۰۰

دین

مسیحی

پایتخت

مادرید

زبان رسمی

اسپانیایی

باسک

کاتالان

گالیسی

ویزا

ویزای شنگن

ساعت رسمی

تلفن های ضروری

پلیس 091 – 092

آمبولانس 061

کنسولگری مادرید 913450112

شهرهای مهم اسپانیا

در این قسمت به شهرهای مهم اسپانیا ، اطلاعات گردشگری، رستوران ها و هتل های معروف هر کدام می پردازیم.

مادرید

جمعیت: 3,266,126

مادرید پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا است. مادرید هم‌چنین پایتخت یک بخش خودمختار و مرکز استان مادرید نیز هست.

مادرید در وسط کشور، و در فلات اسپانیا واقع شده‌است. این شهر پس از لندن و برلین سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است و منطقه کلان‌شهری آن پس از لندن و پاریس سومین منطقه کلان‌شهری بزرگ این اتحادیه است.[ جمعیت مادرید حدود ۳٫۳ میلیون نفر است و منطقه کلان‌شهری مادرید (مادرید و حومه) ۶٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد. مساحت شهر مادرید ۶۰۴٫۳ کیلومتر مربع است

 

بارسلونا

جمعیت: 1,608,746

بارسلونا ،پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا و مهم‌ترین بندر این کشور است. جمعیت شهر بارسلونا ۱,۶۲۰,۳۴۳ در منطقه‌ای به وسعت ۱۰۱٫۴ کیلومتر مربع و منطقه شهری بارسلونا بدون احتساب حومه در منطقه‌ای به وسعت ۸۰۳ کیلومترمربع بیش از ۴,۸۴۰,۰۰۰ نفر است.  مجموعاً در حدود ۵,۴۷۴,۴۸۲ نفر در ناحیه شهری بارسلونا زندگی می‌کنند. همچنین این شهر بخش اصلی شهرداری‌ها و شهرستان‌های هم جواری است که منطقه شهری بارسلونا را با جمعیت ۳٫۲۱۸٫۰۷۱ می‌سازند. بارسلون ششمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا و بزرگ‌ترین کلان‌شهر اروپا در کنار دریای مدیترانه است.

والنسیا

جمعیت: 794,288

والنسیا یا بالنسیا مرکز بخش خودمختار والنسیا و با جمعیت ۸۰۹٫۰۰۰ نفر سومین شهر بزرگ اسپانیا پس از مادرید و بارسلونا است. این شهر سومین منطقه شهری بزرگ اسپانیا با جمعیت تقریبی ۱٫۷ تا ۲٫۳ میلیون نفر است. والنسیا از شرایط شهرهای جهانی برخوردار است. بندر والنسیا از حیث نقل و انتقال کانتینرها پنجمین بندر اروپا و بزرگ‌تر بندر مدیترانه با حجم معامله ۴٫۲۱ میلیون TEU است.

سویا

جمعیت: 688,592

سویل  و یا به زبان اسپانیایی سویا ، پایتخت و بزرگترین شهر ایالت خودمختار اسپانیا در اندلس و استان سویل است. این شهر در پایین دست رودخانه گوادالکوویر ، در جنوب غربی شبه جزیره ایبریا واقع شده است.

طبق آمار منشر شده در سال 2016 شهر سویل حدود 690،000 نفر جمعیت شهری دارد و جمعیت کل استان آن حدود 1.5 میلیون نفر است و این شهر را به بزرگترین شهر ایالت اندلس ، چهارمین شهر بزرگ اسپانیا و سی امین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا تبدیل می کند.

مالاگا

جمعیت: 574,654

مالاگا یکی از شهرهای ایالت آندلس و مرکز استان مالاگاست. این شهر با 571،026 نفر جمعیت در سال 2018 ، دومین شهر پرجمعیت اندلس پس از سویا و ششمین شهر پرجمعیت اسپانیا است. این شهر در کنار کاستا دل سول (ساحل خورشید) مدیترانه ، در حدود 100 کیلومتری (62.14 مایل) شرق تنگه جبل الطارق و حدود 130 کیلومتری (80.78 مایل) در شمال آفریقا قرار دارد.

تور های مرتبط