جاذبه گردشگری انگلیس

انگلیس

انگلیس

انگلیس بزرگترین کشور بریتانیا با پایتختی لندن است. این کشور از غرب با ولز و از شمال با اسکاتلند دارای مرزهای زمینی است. دریای ایرلند در شمال غربی انگلیس و دریای سلتیک در جنوب غربی واقع شده است. انگلیس توسط دریای شمال در شرق و کانال مانش در جنوب از قاره اروپا جدا شده است. این کشور پنج هشتم جزیره بریتانیای کبیر ، که در اقیانوس اطلس شمالی قرار دارد ، را شامل می شود و شامل بیش از 100 جزیره کوچکتر است.

در ادامه به اطلاعات کلی از این کشور مانند واحد پولی، جمعیت، ویزا و غیره می پردازیم. همراه ما باشید.

واحد پول

پوند استرلینگ

جمعیت

56,286,961

دین

مسیحی

پایتخت

لندن

زبان رسمی

انگلیسی

ویزا

ویزای انگلیس

ساعت رسمی

تلفن های ضروری در انگلستان

پلیس 112

آمبولانس 112

کنسولگری لندن 72254200(20)44+

شهرهای مهم انگیس

در این قسمت به شهرهای مهم انگلستان ، اطلاعات گردشگری، رستوران ها و هتل های معروف هر کدام می پردازیم.

لندن

جمعیت: 8,961,989

لندن پایتخت و بزرگترین شهر انگلیس است. این شهر بر روی رودخانه تیمز در جنوب شرقی انگلستان و در راس خور 80 کیلومتری آن قرار دارد که به دریای شمال منتهی می شود. لندن از دو هزار سال پیش شهری بزرگی بوده است و در ابتدا لوندینیوم نامیده می شد که توسط رومیان تأسیس شد. شهر مجاور وست مینستر برای قرن ها محل استقرار بیشتر دولت ملی بوده است. سی و یک منطقه دیگر در شمال و جنوب رودخانه نیز شامل لندن مدرن است. منطقه لندن توسط شهردار لندن و مجمع لندن اداره می شود.

منچستر

جمعیت: 2,553,379

منچستر شهری در منطقه منچستر بزرگ ، واقع در انگلیس است. این شهر با 547،627 نفر پنجمین جمعیت کشور را در اختیار دارد و در دومین منطقه پرجمعیت شهری انگلستان با 2.7 میلیون نفر جمعیت واقع شده است. منچستر همچنین با داشتن 2.8 میلیون نفر جمعیت سومین شهر  پرجمعیت منطقه منچستر بزرگ است. این شهر توسط شورای شهر منچستر اداره می شود.

بیرمنگام

جمعیت: 1,141,816

بیرمنگام ، به عنوان یکی از شهرهای بزرگ انگلستان ، واقع در منطقه وست میدلندز در انگلیس و تقریباً در 160 کیلومتری از مرکز لندن سات و  به عنوان مرکز اجتماعی ، فرهنگی ، مالی و تجاری میدلندز شناخته می شود . بیرمنگام دومین شهر بزرگ انگلیس است که تقریباً 1.1 میلیون نفر جمعیت دارد.

لیدز

جمعیت: 793،139

لیدز بزرگترین شهر در منطقه یورکشایر غربی واقع در انگلیس و پرجمعیت ترین شهر در منطقه یورکشایر و هامبر است. شهر لیدز قلب فرهنگی ، مالی و تجاری منطقه ساخته شده غرب یورکشایر ، چهارمین منطقه شهری پرجمعیت انگلستان است. طبق آمار سرشماری در سال 2013 جمعیت این شهر 793،139 نفر است.

لیورپول

جمعیت: 465،700

لیورپول یک شهر در مرسی ساید ، انگلیس است. جمعیت آن در سال 2019 تقریباً 498،042 نفر بود که از نظر جمعیت دهمین منطقه انگلیسی است. لیورپول در ضلع شرقی رود مرزی انگلستان قرار دارد و از لحاظ تاریخی در صد باستانی دربی غربی در منطقه لانکاشایر شمال غربی انگلیس قرار دارد.

تور های مرتبط