مسافرت به انگلیس

سفر به انگلیس نیازمند ویزاست. برای دریافت ویزای انگلیس باید از طریق سفارت انگلیس در تهران و کارگزاری آن یعنی شرکت VFS GLOBAL    اقدام کنید.

انواع ویزای کشور انگلیس:

دریافت ویزای انگلیس پیچیدگی‌های خاص خود را دارد به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که پیش از هر کاری با کارشناسان مجموعه نگین پرواز تماس حاصل کنید تا پس از بررسی دقیق شرایطتان ، مناسب‌ترین نوع ویزا به شما پیشنهاد شود.

ویزاهای کشور انگلیس بر اساس سوابق قبلی و با توجه به نوع ویزای درخواستی شما به بازه‌های زمانی زیر تقسیم می‌شود:

 • ویزای توریستی 6 ماهه
 • ویزای توریستی 2 ساله
 • ویزای توریستی 5 ساله
 • ویزای توریستی 10 ساله

اما نوع این ویزاها را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید:

1. ویزای کار، اشتغال و سرمایه‌گذاری در انگلستان:

کسانی که تمایل دارند در کشور انگلیس سرمایه‌گذاری کرده و اشتغال‌زایی کنند، از طرف یک کارفرمای انگلیسی در زمینه تخصصی خاصی دعوت به همکاری شده‌اند و یا در یک زمینه ورزشی تخصصی ویژه دارند، می‌توانند این نوع ویزا را درخواست کنند.

2. ویزای ازدواج انگلیس:

کسانی که قصد دارند به‌صورت قانونی با یکی از شهروندان بریتانیا ازدواج کنند باید از سفارت انگلیس درخواست ویزای ازدواج داشته باشند. این ویزا صرفا جهت ثبت ازدواج در انگلستان صادر می‌شود و پس از ثبت ازدواج باید خاک انگلیس را ترک و پس‌ازآن درخواست ویزای اقامت کنید.

۳. ویزای تحصیلی انگلستان:

کسانی که در یکی از دانشگاه‌های انگلیس پذیرش تحصیلی گرفته باشند، می‌توانند برای این نوع ویزا را دریافت کنند. لازم به ذکر است که برای آموزش دوره‌های زبان انگلیسی نیز می‌توانید برای این نوع ویزا اقدام کنید. نکته اینجاست که تحصیل و زندگی در کشور انگلیس بسیار گران است و برای درخواست چنین ویزایی باید بتوانید توانمندی مالی بالای خود را به سفارت این کشور ثابت کنید. این نوع ویزا نیز مانند انواع ویزای انگلیس به زیرمجموعه‌های مختلفی تقسیم می‌شود که برای اطلاع از تقسیم‌بندی آن می‌توانید با کارشناسان آژانس نگین پرواز تماس بگیرید.

۴. ویزای عبور (ترانزیت) از طریق انگلستان:

کسانی که قصد ترانزیت به انگلیس را دارند باید برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. ویزای ترانزیت انگلستان به دودسته تقسیم می‌شود:

 • عبور مستقیم که باید ظرف 24 ساعت از انگلیس خارج شوند
 • ویزای عبور توریستی که باید ظرف 48 ساعت از انگلیس خارج شوند.

5. ویزای ویزیتور (توریستی) برای اقامت کوتاه‌مدت در انگلستان:

کسانی که قصد دیدار از اقوام خود در انگلستان را دارند و یا انگلیس را به‌عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده‌اند باید از این نوع ویزا استفاده کنند. ضمنا کسانی که  برای دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت یا اهداف تجاری کوتاه‌مدت قصد سفر به انگلیس را دارند، می‌توانند از زیرمجموعه ویزای توریستی اقدام کنند.

مدت اعتبار ویزای انگلیس به طور معمول 6 ماه است اما در صورت درخواست متقاضی و داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز، سفارت انگلیس می‌تواند مدت اعتبار ویزای شما را افزایش دهد.

شرایط ویزای انگلیس

از آنجاییکه ویزای انگلیس از اعتبار بسیار زیادی برخوردار است و متقاضیانی بسیاری دارد، در حال حاضر سفارت انگلیس نسبت به صدور ویزای انگلیس برای شهروندان ایرانی سختگیری نشان می‌دهد. به طور کلی شرایط ویزای انگلیس شامل موارد زیر است:

– سابقه دریافت ویزاهای معتبر مانند ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای ژاپن، ویزای استرالیا و …

– تمکن مالی بالا و ارائه مدارک شغلی که دلیل محکمی برای بازگشت شما باشد

– برنامه سفر مشخص که افسر ویزای سفارت را متقاعد کند.

مراحل درخواست ویزای انگلیس

برای دریافت ویزای توریستی انگلیس شما پیش از هر چیز باید فرم آنلاین درخواست ویزای انگلستان را از سایت سفارت انگلیس تکمیل کنید. برای این کار ابتدا باید به سایت رسمی درخواست ویزای انگلیس مراجعه کرده و پس از ساخت حساب کاربری، نوع ویزا را انتخاب کنید تا بتوانید نسبت به تکمیل فرم درخواست ویزای انگلستان اقدام کنید.

پس از تکمیل فرم باید هزینه ویزای انگلستان را به صورت آنلاین پرداخت کرده و نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام کنید. شما می‌توانید یکی از کشورهای ایران، ترکیه و امارات را برای این کار انتخاب کنید و تاییده وقت سفارت را دریافت کنید.

در نهایت نیز باید در زمان مشخص شده در سفارت حضور داشته باشید و ضمن انجام انگشت نگاری، مدارک خود را به سفارت تحویل دهید تا صلاحیت شما برای دریافت ویزای انگلیس بررسی شود.

زمان صدور ویزای انگلیس

پس از انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت انگلیس، فرآیند بررسی مدارک شما آغاز می‌شود و حدودا پس از یک ماه جواب ویزای شما اعلام می‌شود.

در صورتی که انگشت نگاری و تحویل مدارک را در ایران انجام داده باشید و ویزای شما تایید شود، پاسپورت شما از طریق پست ارسال می‌گردد.

در صورتیکه که در یکی از کشورهای ترکیه و امارات به سفارت انگلیس مراجعه کرده باشید، حداکثر 30 روز فرصت دارید تا برای پیکاپ پاسپورت خود مراجعه کنید، در غیر اینصورت ویزای شما باطل خواهد شد.

لیست مدارک ویزای انگلیس

 • گذرنامه متقاضی ویزای توریستی انگلیس: متقاضی ویزای توریستی انگلیس، باید گذرنامه و یا هر سند مسافرتی معتبر خود با حداقل یک صفحه خالی ارائه کند. همچنین گذرنامه ایشان باید دارای ۱ سال اعتبار باشد.
 • گذرنامه های قبلی متقاضی: برای نشان دادن تاریخچه سفری خود، باید گذرنامه های قبلی خود را به افسران ویزا تحویل دهید. در صورتی که گذرنامه های قبلی خود را نداشته باشید، می‌توانید کارت پرواز و یا برگه های ویزای الکترونیک خود را هم تحویل دهید.
 • اصل و ترجمه شناسنامه: شناسنامه متقاضی ویزا توریستی انگلیس و همراهان ایشان در سفر به انگلیس، باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شود
 • دو قطعه عکس رنگی: عکس ها باید دارای پس زمینه سفید باشد. همچنین بین عکس و چهره متقاضی نباید تفاوت فاحشی دیده شود.
 • رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل: برای رزرو بلیط هواپیما و تهیه واچر هتل، می‌توانید از خدمات ویزای گروه مسافرتی ویزالند استفاده کنید.
 • اسناد مالی: اسناد مالی شما به افسران ویزای انگلیس ثابت می‌کند که منابع مالی کافی برای سفر به انگلیس در دسترس دارید و در پرداخت هزینه های اقامت در انگلیس به مشکلی برنمی‌خورید. اسناد مالی ویزای توریستی انگلیس به شرح زیر می‌باشد:
 • تمکن مالی و گردش حساب: تمکن مالی ویزای توریستی انگلیس باید به پوند ذکر شود. بهتر است که تمکن مالی شما مبلغی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان باشد. همچنین گردش حساب باید برای ۳ ماه گذشته باشد. توجه داشته باشید که به تمکن مالی و گردش حساب توجه زیادی می‌شود. پس سعی کنید گردش حساب خوب و تمکن مالی قابل قبول و واقعی ارائه کنید.
 • اسناد ملکی: متقاضیان ویزای توریستی انگلیس باید تمامی اسناد ملکی که به نام خود را دارند را به سفارت انگلیس ارائه کنند. ارزش ملک و وسعت آن ملاک سفارت انگلیس نیست و فقط مشخص شدن محل اقامت شما برای افسران ویزا اهمیت دارد.
 • ارائه گواهی سپرده و یا اوراق بهادار: متقاضی ویزای انگلیس توریستی در صورتی که گواهی سپرده بانکی و یا اوراق بهادار داشته باشد، بهتر است که در هنگام تحویل مدارک، ارائه کند.
 • اثبات منبع درآمد: شما باید تمامی منابع درآمد خود را به سفارت انگلیس معرفی کنید. این کار را می‌توانید با ارائه یک نامه اشتغال به کار از سوی کارفرما خود انجام دهید. در نامه اشتغال به کار، تاریخ شروع به فعالیت، میزان حقوق و دستمزد ماهانه، سمت، نام کارفرما و جزئیات تماس با شرکت باید ذکر شود.
 • ارائه نامه حمایتی: نامه حمایتی از سوی شخص مقیم انگلستان در قالب دعوت نامه ارسال می‌شود. در دعوت نامه، باید ذکر شود که در صورت نیاز، شخص دعوت کننده از شما حمایت مالی خواهد کرد.
 • اگر خود اشتغال هستید: اگر کسب و کار برای خودتان است و به اصطلاح خود اشتغال هستید، باید اسناد ثبت کسب و کار، تائیدیه نام مالک کسب و کار و همچنین تاریخ شروع فعالیت خود را ارائه کنید.
 • اگر ویزای توریستی، تجاری انگلیس درخواست می‌دهید: باید از شرکت و یا سازمانی که قصد بازدید را دارید، دعوت نامه معتبر ارائه کنید. همچنین باید آدرس و جزئیات تماس شرکتی را که می‌خواهید بازدید کنید را به سفارت انگلیس اعلام کنید.