در سال های اخیر، دبی و یا همان قلب تپنده امارات متحده عربی از پر تقاضا ترین مقصدهای مسافرتی هموطنان گرامی بوده که با هدف گردشگری و تجارت با داشتن ویزای دبی به این شهر زیبا و مدرن سفر می کنند. زیبایی های خیره کننده و در عین حال لوکس دبی از دلایل اصلی مسافران توریستی برای سفر به دبی بوده اند. همچنین اقتصاد پویای دبی باعث شده تا شرکت ها و تجار بسیاری به مراودات اقتصادی با این شهر بپردازند و بصورت مدام به این شهر سفر داشته باشند. بازدید 17 میلیون گردشگر از شهر دبی در سال 2019، این مقصد پر درخواست را به چهارمین شهر پربازدید جهان تبدیل کرده است.

سفر به دبی نیازمند داشتن ویزاست که هرچند اخذ آن شرایط پیچیده ای ندارد ولی انواع و قوانین آن بسیار مهم بوده و که هر مسافری می بایستی از آن مطلع باشد. همراهی ما تا آخر این صفحه به شما کمک می کند تا اطلاعات خود را در مورد روادید دبی، انواع ویزا، مدارک لازم و مراحل اخذ آن کامل نمایید و برای اخذ ویزای دبی با دقت بیشتری اقدام نمایید.

 

 

دبی
دبی

از آنجایی که سفر دبی برای بسیاری از شهروندان کشورهای دنیا مانند شهروندان اروپا، آمریکا، انگلیس، استرالیا و غیره بدون اخذ ویزا امکان پذیر است از همین رو این شهر پذیرای مسافران زیادی در سال های اخیر بوده است. اکثر این افراد می توانند بدون اخذ روادید دبی به مدت 30 روز در این شهر زیبا اقامت داشته باشند.

مابقی شهروندان جهان از جمله ایرانی ها برای سفر به دبی نیازمند اخذ ویزا هستند. اخذ روادید دبی نیازمند حضور متقاضی در کنسولگری امارات و یا مصاحبه نیست و زمان اخذ آن کوتاه مدت و حداکثر یک هفته طول می کشد. آژانس های معتبر مسافرتی مانند نگین پرواز پارس می توانند خدمات ویزا را با بهترین خدمات به شما ارائه نمایند. تهیه بلیط و رزرو هتل در دبی نیز از خدمات شاخص نگین پرواز پارس است. لازم به ذکر است که روادید دبی به صورت استیکری در پاسپورت درج نشده و بصورت پرینت به همراه بارکد با مشخصات متقاضی ارائه می گردد.

 

روادید دبی به دو نوع توریستی (کوتاه مدت) و کاری یا تحصیلی (بلند مدت) تقسیم می شود که در ادامه به آن می پردازیم:

 

ویزای توریستی دبی

 

ویزای توریستی دبی برای گردشگران با اعتبار 48 ساعته تا 90 روزه به صورت یک بار ورود (ویزای سینگل دبی) و چند بار ورود (مالتی) صادر می گردد. آژانس های مسافرتی با داشتن قرارداد با کارگزاران حاضر در شهر دبی قادر هستند تا برای متقاضیان اقدام به اخذ روادید دبی نمایند. ویزای توریستی دبی بسته به مدت اعتبار آن به انواع زیر صادر می گردد:

 

ویزای 48 ساعته دبی

 

این ویزا مختص مسافران شرکت هواپیمایی امارت است که توسط ایرلاین صادر شده و مدت استفاده از آن 48 ساعت در بازه زمانی 30 روزه است.

 

ویزای 96 ساعته دبی

 

این نوع روادید دبی برای استفاده حداکثر 4 روزه یا 96 ساعته در خاک دبی صادر می گردد و مسافر می تواند از زمان صدور آن در بازه 30 روزه از آن استفاده نمایند. صدور این ویزا که هزینه کمتری به نسبت ویزاهای توریستی 14 روزه به بالا دارد معمولا زمان بر بوده و تا یک هفته صدور آن ممکن است به طول انجامد.

 

ویزای 14 روزه دبی

 

این نوع ویزای توریستی دبی از پرطرفدارترین روادیدهای دبی به حساب می آید و به مسافر اجازه می دهد در بازه زمانی 58 روزه تا 14 روز در خاک امارت اقامت داشته باشد. این نوع ویزا از نوع یک بار ورود بوده و در صورت تقاضای مسافر با پرداخت هزینه امکان تمدید آن به حداقل یک ماه دیگر در داخل کشور امارات وجود دارد.

 

ویزای 30 روزه سینگل دبی

 

این نوع ویزای توریستی دبی به مسافر اجازه می دهد در بازه زمانی 58 روزه تا 30 روز به صورت پیوسته در خاک امارت اقامت داشته باشد. این نوع ویزا از نوع یک بار ورود بوده و در صورت تقاضای مسافر با پرداخت هزینه امکان تمدید آن به حداقل یک ماه دیگر در داخل کشور امارات وجود دارد.

 

ویزای 30 روزه مالتی دبی

 

این نوع ویزای توریستی دبی به مسافر اجازه می دهد در بازه زمانی 58 روزه بیش از یک بار به خاک امارات وارد شود و در مجموع تا 30 روز در خاک امارت اقامت داشته باشد. این نوع ویزا از نوع چند بار ورود بوده و در صورت تقاضای مسافر با پرداخت هزینه امکان تمدید آن به حداقل یک ماه دیگر در داخل کشور امارات وجود دارد.

 

ویزای 90 روزه سینگل دبی

 

این نوع ویزای توریستی دبی به مسافر اجازه می دهد تا 90 روز به صورت پیوسته در خاک امارت اقامت داشته باشد. این نوع ویزا از نوع یک بار ورود بوده و در صورت تقاضای مسافر با پرداخت هزینه امکان تمدید آن در داخل کشور امارات وجود دارد.

 

ویزای 90 روزه مالتی دبی

 

این نوع ویزای توریستی دبی به مسافر اجازه می دهد در بازه زمانی 90 روزه بیش از یک بار به خاک امارات وارد شود و در مجموع تا 90 روز در خاک امارت اقامت داشته باشد. این نوع ویزا از نوع چند بار ورود بوده و و در صورت تقاضای مسافر با پرداخت هزینه امکان تمدید آن در داخل کشور امارات وجود دارد.

 

هرچند که در انواع روادید دبی شما می توانید ویزای توریستی یک ساله را مشاهده نمایید ولی بر اساس تصمیم دولت دبی شهروندان ایران قادر به کسب آن نیستند. البته دولت امارات در برنامه های آتی خود ویزای 5 ساله را برای مسافران کثیرالسفر را لحاظ کرده که در زمان تغییر مقررات شما را از شرایط آن مطلع خواهیم کرد.

 

 

ویزای توریستی دبی
ویزای توریستی دبی

متقاضیان گرامی ویزای دبی می بایستی با ارائه مدارک زیر به آژانس نگین پرواز پارس جهت اقدام برای اخذ ویزا اقدام نمایند:

 

 • اسکن واضح از صفحه اول پاسپورت با اعتبار حداقل 7 ماه
 • اسکن واضح از صفحه اول شناسنامه
 • اسکن واضح از پشت و روی کارت ملی
 • اسکن واضح از عکس جدید رنگی با پس زمینه سفید

 

از آنجایی که اداره مهاجرت امارات سختگیری ویژه ای در زمینه کیفیت مدارک دارند اکیدا توصیه می شود که تمامی مدارک به صورت اسکن و نه به صورت عکس با موبایل ارائه شود. در صورت هر گونه ایراد در کیفیت مدارک مسئولیت آن با متقاضی است.

ویزای دبی بصورت الکترونیکی و توسط آژانس های معتبر مسافرتی مانند نگین پرواز پارس اقدام می گردد. شما می توانید پس از بررسی زمان سفر خود با ارائه اسکن واضح از مدارک درخواستی و پرداخت هزینه ویزا برای ویزای متناسب با مدت اقامت خود اقدام نمایید. ما در اسرع وقت با پر کردن فرم های ویزا و همچنین ارسال اسکن مدارک برای ویزای شما اقدام خواهیم کرد. پس از طی مراحل بررسی اداره مهاجرت دبی جواب ویزای شما را برای ما ارسال و ما نیز آن را برای شما ارسال خواهیم نمود.

صدور ویزای توریستی دبی به دو صورت عادی و فوری انجام می گردد. با توجه به درخواست شما امکان اخذ ویزای توریستی دبی به صورت فوری با پرداخت هزینه اضافی وجود دارد. به طور معمول زمان صدور ویزای دبی به صورت عادی از 3 تا 7 روز و به صورت فوری بین 24 تا 48 ساعت ( به غیر از ویزای 96 ساعته ) به طول می انجامد.

 

 

ویزای توریستی دبی
ویزای توریستی دبی
 • آقایان زیر 18 سال در زمان اقدام برای ویزا می بایستی شناسنامه پدر و مادر خود را به همراه مدارک لازم ارائه نمایند.
 • خانم های زیر 18 سال نمی توانند بصورت انفرادی برای اخذ روادید دبی اقدام نمایند.
 • در صورتی که متقاضی بیشتر از زمان اعتبار ویزای خود در دبی اقامت داشته باشد دولت امارات برای متخلفان جریمه نقدی و یا حتی زندان در نظر خواهد گرفت. در صورت بروز هرگونه مشکل متقاضی می بایستی سفارت ایران در دبی را از قبل از دلایل عدم بازگشت خود مطلع سازد.
 • شما می توانید با روادید دبی به شارجه، ابوظبی و دیگر نقاط امارات سفر کنید.
 • هزینه ویزا غیر قابل استرداد است و در صورت دریافت جواب منفی هزینه ای به متقاضی عودت نخواهد شد.
 • دلیل و یا دلایل ریجکتی از طرف اداره مهاجرت امارات اعلام نخواهد شد.
 • در هنگام تقاضای ویزا مبلغ به صورت درهم به متقاضی اعلام شده و معادل آن به ریال پرداخت خواهد شد.