پیش از پرداختن به ویزای اندونزی ، انواع، شرایط و مراحل اخذ آن توضیح مختصری در مورد این کشور زیبا که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است می پردازیم. همراه ما باشید.

اندونزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه بین اقیانوس های هند و اقیانوس آرام است. این جزیره از بیش از هفده هزار جزیره شامل سوماترا ، جاوا ، سولاوسی و مناطقی از بورنئو و گینه نو تشکیل شده است. اندونزی با مساحت 1،904،569 کیلومتر مربع بزرگترین کشور جزیره ای جهان و چهاردهمین کشور بزرگ از نظر مساحت زمین است. اندونزی با بیش از 270 میلیون نفر چهارمین کشور پرجمعیت جهان و پرجمعیت ترین کشور با اکثریت مسلمان است. جاوا ، پرجمعیت ترین جزیره جهان ، بیش از نیمی از جمعیت این کشور را در خود جای داده است. شهر جاکارتا ابا جمعیتی بیش از ده میلیون نفر یکی از پر جمعیت ترین شهرهای جهان به حساب می آید.

گردشگری در اندونزی یکی از پر رونق ترین صنعت های فعال در این کشور است به طوری که در سال 2017 به عنوان بیستمین کشور جهان در صنعت گردشگری شناخته شده و از نظر رشد گردشگری نهمین کشور جهان بوده است. طبیعت و فرهنگ هر دو از اجزای اصلی گردشگری اندونزی هستند.

میراث طبیعی می تواند ترکیبی بی نظیر از آب و هوای گرمسیری در مجمع الجزایر گسترده ای از 17508 جزیره باشد که این کشور را به دومین خط طولانی ساحلی جهان پس از کانادا باشد. اندونزی همچنین بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور جهان است که فقط در جزایر واقع شده است. سواحل بالی ، مکانهای غواصی در بوناکن ، کوه برومو در شرق جاوا ، دریاچه توبا و پارکهای مختلف ملی در سوماترا تنها چند نمونه از مقاصد دیدنی محبوب هستند.

جاذبه های طبیعی که به آن اشاره کردیم با میراث فرهنگی غنی اندونزی تکمیل می شود که تاریخ پویا و تنوع قومی اندونزی را منعکس می کند. یکی از این میراث غنی 719 زبان زنده ای است در سراسر مجمع الجزایر استفاده می شود. معابد باستانی پرامبانان و بوروبودور ، توراجا ، یوگیاکارتا ، مینانگ کاباو و البته بالی با برگزاری جشن های هندو بسیار ، از مقصدهای محبوب گردشگری فرهنگی اندونزی هستند.

در ادامه به انواع روادید اندونزی ، مدارک لازم، شرایط اخذ آن، مراحل و دیگر مسائلی که برای شما عزیزان ممکن است سوال پیش بیاید می پردازیم. ویزای اندونزی خود را از کارشناسان نگین پرواز پارس بخواهید.

 

 

اندونزی
اندونزی

 

مانند تمامی کشور های دنیا، نوع ویزای اندونزی نیز بنابر هدف سفر هر متقاضی متفاوت بوده و هر فردی می بایستی پس از تعیین هدف سفر خود مانند گردشگری، تجارت و غیره اقدام به اخذ ویزای خود نماید. طی سالیان اخیر روند اخذ روادید اندونزی از طریق کنسولگری اندونزی در تهران انجام می شود که طی آن متقاضی ملزم به ارائه اثر انگشت و دیگر بایومتریک ها قبل از ورود به اندونزی است. در نظر داشته باشید که این ویزا به نام ویزای بالی نیز شناخته می شود.

آژانس های معتبر مسافرتی مانند نگین پرواز پارس می توانند خدمات ویزا را با بهترین خدمات به شما ارائه نمایند. تهیه بلیط و رزرو هتل در اندونزی و بالی نیز از خدمات شاخص نگین پرواز پارس است.

 

ویزای توریستی اندونزی

 

همانطور که قبلا گفتیم صنعت گردشگری اندونزی با پیشرفت بی نظیری روبرو بوده و از همین رو بسیاری از سفر دوستان این مقصد زیبا را به لیست کشورهایی که می خواهند ببینند اضافه کرده اند. ایرانیان جهت سفر به اندونزی بایستی نسبت به اخذ ویزای توریستی اندونزی اقدام نمایند. ویزای توریستی اندونزی نهایتا به مدت اعتبار 30 روزه وصادر می شود. البته ویزای توریستی اندونزی انواع مختلف دیگری نیز دارد که شامل حال هموطنان عزیز ما نمی شود.

 

ویزای تجاری اندونزی

 

رشد اقتصادی اندونزی و همکاری های دوجانبه بین ایران و اندونزی باعث شده تا تجار و بازرگانان بسیاری قصد سفر به این کشور را داشته باشند. از همین رو ویزای تجاری اندونزی برای این افراد با دریافت دعوتنامه از شرکت همکار صادر می گردد.  اگر شما قصد سفر به اندونزی به دلایل تجاری (جلسه کاری، ورکشاپ، بازدید از کارخانه، عقد قرارداد و غیره) دارید می بایستی با ارائه مدارک مربوطه اقدام به اخذ ویزای تجاری اندونزی نمایید. این نوع ویزا با اعتبار 30 روز برای اقامت در اندونزی صادر می گردد.  همچنین اگر شما قصد سفر به اندونزی شرکت در نمایشگاه و یا کنفرانس دارید می بایستی با ارائه مدارک مربوطه اقدام به اخذ ویزای تجاری اندونزی نمایید.  تیم سفرهای تجاری نگین پرواز پارس با ارائه تعداد متنوعی از تورهای نمایشگاهی و تورهای کنفرانس، سمینار و کنگره در اندونزی آماده ارائه خدمات به مسافرین گرامی جهت اخذ ویزا و شرکت در کنفرانس و یا نمایشگاه های تجاری اندونزی است.

 

ویزای بازدید فرهنگی اجتماعی اندونزی

 

افرادی که برای حضور در برنامه های فرهنگی و یا اجتماعی در اندونزی قصد دارند به این کشور سفر کنند بایستی اقدام به اخذ ویزای فرهنگی – اجتماعی نمایند. برای در رویداد های فرهنگی و اجتماعی شما با ارائه دعوتنامه از برگزار کننده میتوانید برای ویزای فرهنگی – اجتماعی در اندونزی اقدام فرمایید.

 

مانند تمامی کشور های دیگر، قبل از برنامه ریزی و اقدام برای اخذ ویزا، متقاضیان بایستی نوع ویزای اندونزی خود را تعیین کرده و طبق آن نسبت به اخذ ویزا و گردآوری مدارک لازم اقدام نمایند. از همین رو تیم ویزای نگین پرواز پارس مدارک روادید اندونزی را بر اساس نوع آن قسمت بندی کرده است. در ادامه همراه ما باشید:

 

مدارک ویزای توریستی اندونزی

 

متقاضیان سفر به اندونزی با هدف گردشگری و بازدید از جاذبه های گردشگری آن باید مدارک زیر را برای تحویل به کارشناسان آماده داشته باشند:

 

 • فرم ویزای توریستی اندونزی
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار در هنگام سفر
 • کپی پاسپورت
 • دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید در سایز 6 در 4
 • نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت

 

مدارک ویزای تجاری اندونزی

 

بازرگانان و تجاری که به قصد تجاری قصد سفر به اندونزی دارند باید مدارک زیر را به کارشناسان تحویل دهند:

 

 • فرم ویزای اندونزی
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار در هنگام سفر
 • کپی پاسپورت
 • دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید در سایز 6 در 4
 • نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • دعوتنامه از همتای اندونزیایی

 

ویزای بازدید فرهنگی اجتماعی اندونزی

 

متقاضیانی که با هدف بازدید فرهنگی – اجتماعی قصد سفر به این کشور را دارند، باید مدارک خود را مطابق لیست زیر آماده کرده و به کارشناسان تحویل دهند:

 

 • فرم ویزای بازدید فرهنگی – اجتماعی اندونزی
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار در هنگام سفر
 • کپی پاسپورت
 • دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید در سایز 6 در 4
 • نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • دعوتنامه از برگزار کننده برنامه در اندونزی

 

 

مهر ویزای اندونزی
مهر ویزای اندونزی

در ادامه به مراحل اخذ ویزا های اندونزی می پردازیم:

 

مرحله اول – انتخاب نوع ویزا

 

در این مرحله شما باید نوع ویزای خود را بر اساس نوع سفر خود به اندونزی در سایت و یا تماس با تیم ویزای نگین پرواز  مشخص کرده تا بتوانید به مراحل بعدی را با اطمینان خاطر سپری کنید.

 

مرحله دوم – بررسی شرایط ویزا

 

شما می توانید با تماس گرفتن با کارشناسان ویزای نگین پرواز پارس و گرفتن مشاوره در مورد شرایط ویزاهای اندونزی ، شرایط خود را برای اخذ ویزا بررسی کرده و برای اخذ آن برنامه ریزی نمایید.

 

مرحله سوم – ارائه مدارک لازم ویزا

 

پس از جمع آوری مدارک و گرفتن ترجمه ها اکنون وقت ارائه مدارک روادید اندونزی به تیم ویزای نگین پرواز پارس است. توجه داشته باشید که اطلاعات وارده در فرم حتما باید مدارک ارائه داده شده تطابق داشته باشد. شما پس از ارائه مدارک و پرداخت هزینه ویزا امکان اعمال تغییرات را ندارید.

 

مرحله چهارم – بررسی ویزا

 

پس از طی 3 مرحله قبل شما باید منتظر جواب ویزای اندونزی خود باشید. در نظر داشته باشید در شرایط عادی مدت زمان بررسی ویزا بین 1 الی 2 هفنه کاری متفاوت است. کارشناسان ما هر روزه پرونده های موجود را کنترل نموده تا در صورت تغییر وضعیت متقاضیان را از اخبار جدید مطلع سازند.

 

مرحله پنجم – دریافت ویزا

 

در مرحله نهایی و آماده شدن ویزا، شما می توانید جهت دریافت پاسپورت خود از سفارت و در صورت ارائه معرفی نامه از نگین پرواز دریافت نمایید.

هزینه ویزای اندونزی معمولا به دلار دریافت می گردد. لیست هزینه های اخذ روادید اندونزی بنا بر نوع آن و تعداد دفعات ورود متفاوت بوده و شما در هنگام اقدام می توانید با تماس با کارشناسان نگین پرواز پارس از مبلغ آن اطلاع پیدا کنید.