ویزای اتریش

کشور زیبای اتریش یکی از کشورهای ناحیه شنگن است که در اروپای مرکزی و در همسایگی آلمان، ایتالیا، سوئیس، جمهوری چک، مجارستان، اسلوواکی و اسلوونی واقع شده است. اتریش هرساله پذیرای  بیش از20 میلیون گردشگر است علاوه بر شهرهای دیدنی و جذاب وین، سالزبورگ و اینسبورگ برای اسکی و دیگر ورزش های زمستانی در کوه های آلپ و بازدید از طبیعت زیبای اتریش به این کشور سفر می کنند. اتریش که از نظر اقتصادی کشور پیشرفته ای به حساب می آید جزو 20 کشور اول دنیا در تولید ناخالص ملی است و آن را مدیون صنایع غذایی، کشاورزی، ساخت و ساز، ماشین آلات، وسایل نقلیه و قطعات، فلزات، مواد شیمیایی، الوار و کاغذ، الکترونیک و گردشگری است. این کشور به دلایل تجاری و گردشگری یکی از مقاصد پرطرفدار در بین ایرانیان به حساب می آید. از آنجا که سفر به اتریش نیازمند دریافت ویزای شنگن است، در ادامه به انواع ویزای اتریش ، مدارک لازم هر کدام و مراحل اخذ آن می پردازیم. شما می توانید با تماس با تلفن ها، ایمیل و یا کانال های اجتماعی درج شده در وب سایت با اطمینان خاطر از تیم مجرب ویزای نگین پرواز پارس راهنمایی گرفته و جهت اقدام برای روادید اتریش خود اقدام نمایید.

 

ویزای اتریش
ویزای اتریش

در این قسمت به انواع ویزای اتریش و نکته های مهم هرکدام می پردازیم. برای اینکه نوع ویزای درخواستی را با توجه به هدف سفر خود به اتریش بشناسید با دقت به انواع ویزا توجه فرمایید.

 

ویزای توریستی اتریش

 

اتریش و یا همان کشور موسیقی که در پایتخت منحصر به فرد آن، وین، زادگاه بتهوون و شهر زیبای سالزبورگ زادگاه موتسارت است یکی از زیباترین کشورهای اروپاست که همواره مورد توجه عاشقان سفر بوده و به همین دلیل تعداد بسیاری از گردشگران هرساله برای بازدید از اتریش و جاذبه های توریستی آن اقدام به سفر به این کشور می نمایند. چنانچه شما قصد سفر به اتریش جهت بازدید از جاذبه های توریستی را دارید بهترین گزینه برای شما ویزای توریستی اتریش است. نگین پرواز پارس با برگزاری تور های متنوع اروپا و تورهای اتریش آماده ارائه خدمات به شما عزیزان جهت اخذ ویزای توریستی اتریش و سفر به کشور زیبای اتریش است.

 

ویزای تجاری اتریش

 

همانطور که در توضیحانت اولبه به آن اشاره کردیم، اتریش کشوری پیشرو در صنایع مختلفی از قبیل صنایع غذایی، کشاورزی، ساخت و ساز، ماشین آلات، وسایل نقلیه و قطعات، فلزات، مواد شیمیایی، الوار و کاغذ، الکترونیک و غیره است و به همین دلیل شرکت های فعال در این صنایع از شرکت های موفق اتریش به حساب می آیند که همواره در حال گسترش روابط و شبکه تجاری خود با دیگر کشور ها هستند. اگر شما به دلایل تجاری قصد سفر به اتریش (جلسه کاری، ورکشاپ، بازدید از کارخانه، عقد قرارداد و شرکت در نمایشگاه تجاری، شرکت در کنگره و سمینار غیره) را دارید می بایستی با ارائه مدارک مربوطه اقدام به اخذ ویزای تجاری اتریش نمایید. تیم سفرهای تجاری نگین پرواز پارس با ارائه تعداد متنوعی از تورهای نمایشگاهی و تورهای سمینار و کنگره در اتریش آماده ارائه خدمات به مسافرین گرامی جهت اخذ ویزای نمایشگاهی  و شرکت در نمایشگاه های تجاری، کنگره ها و سمینارها در اتریش است

 

ویزای دیدار با خانواده مقیم در اتریش

 

یکی دیگر از انواع روادید اتریش ویزای دیدار با خانواده است. کشور اتریش به دلایل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همواره از کشورهای مورد توجه بوده و از این رو هموطنان بسیاری جهت تحصیل، کار و زندگی به کشور اتریش مهاجرت نموده و در آنجا اقامت دارند. همین دلیل بسیاری از مسافران نگین پرواز سالانه با هدف بازدید با خانواده اقدام به اخذ ویزای دیدار با خانواده در اتریش از کشور اتریش می نمایند. برای دیدار با خانواده در اتریش شما با ارائه دعوتنامه و اثبات رابطه خود با شخص دعوت کننده می توانید برای ویزای دیدار با خانواده خود اقدام فرمایید.

 

ویزای ماموریت رسمی اتریش

 

افرادی که از طرف نهاد، سازمان و یا ارگانی برای ماموریت به اتریش سفر خواهند کرد موظف هستند که برای ویزای ماموریت اقدام نمایند. این نوع ویزا از این نظر با ویزای تجاری اتریش تفاوت دارد که در این شرایط دعوت کننده نهاد، سازمان و یا ارگانی از کشور اتریش است که ماموریت طرف اول را تایید کرده و به عنوان میزبان او عمل خواهد کرد.

ویزای اتریش
روادید اتریش

همانطور که در بالا خواندید، هر نوع سفر ویزای خاص خود و بالطبع هر نوع ویزا مدارک خاص خود را دارد. برای راحتی کار شما ما مدارک لازم روادید اتریش را به دو بخش مدارک عمومی ویزای اتریش و مدارک مخصوص هر نوع ویزا تقسیم بندی کرده ایم که در ادامه به آن می پردازیم:

 

مدارک عمومی ویزای اتریش

 

همانند همه ویزاهای شنگن، مدارک ویزای اتریش نیز شامل بخش مدارک عمومی می شود. این مدارک عبارتند از:

 

 • فرم درخواست ویزای اتریش
 • اصل گذرنامه با 3 ماه اعتبار از تاریخ سفر و دو صفحه خالی
 • کپی از صفحه مشخصات گذرنامه
 • شناسنامه ترجمه شده به زبان آلمانی
 • کپی ویزا های اخذ شده در طی 5 سال گذشته
 • عکس پرسنلی رنگی با زمینه سفید در ابعاد 45 در 35 میلیمتر
 • بیمه مسافرتی با پوشش حداقل 30.000 یورو و متناسب با مدت درخواستی

 

مدارک ویزای توریستی اتریش

علاوه بر مدارک عمومی ذکر شده در قسمت قبل، مسافرانی که با هدف توریستی به اتریش سفر می کنند می بایستی برای اخذ ویزا مدارک زیر را در زمان انگشت نگاری به مرکز درخواست ویزای اتریش تحویل دهند:

 

 • بلیط و یا رزرو پرواز
 • رزرو هتل و یا تاییدیه محل اقامت
 • مدارک مالی (نامه تمکن از حساب سپرده و گردش مالی 6 ماهه از حساب جاری) به زبان انگلیسی
 • مدارک شغلی (نامه اشتغال به کار، تحصیل، پروانه کسب، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، گواهی بازنشستگی، اسناد ملکی و غیره) ترجمه شده به زبان آلمانی

 

مدارک ویزای تجاری اتریش

علاوه بر مدارک عمومی ذکر شده در قسمت قبل، مسافرانی که با هدف تجاری به اتریش سفر می کنند می بایستی برای اخذ ویزا مدارک زیر را به مرکز درخواست ویزای اتریش تحویل دهند:

 

 • بلیط و یا رزرو پرواز
 • رزرو هتل و یا تاییدیه محل اقامت (توسط خود متقاضی، شرکت و یا دعوت کننده)
 • مدارک مالی (نامه تمکن از حساب سپرده و گردش مالی 6 ماهه از حساب جاری) به زبان انگلیسی
 • مدارک شغلی (نامه اشتغال به کار، تحصیل، پروانه کسب، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، گواهی بازنشستگی، اسناد ملکی و غیره) ترجمه شده به زبان آلمانی
 • دعوتنامه شرکت دعوت کننده با مبدا در اتریش با اعلام علت سفر و تاریخ
 • مدارک مربوط به ارتباطات تجاری بین دعوت کننده و متقاضی به زبان آلمانی

 

مدارک ویزای دیدار با خانواده اتریش

علاوه بر مدارک عمومی ذکر شده در قسمت مدارک عمومی ویزای اتریش، مسافرانی که با هدف دیدار با خانواده به اتریش سفر می کنند می بایستی برای اخذ ویزا مدارک زیر را به مرکز درخواست روادید اتریش تحویل دهند:

 

 • بلیط و یا رزرو پرواز
 • رزرو هتل و یا تاییدیه محل اقامت
 • مدارک مالی (نامه تمکن از حساب سپرده و گردش مالی 6 ماهه از حساب جاری)  به زبان انگلیسی
 • مدارک شغلی (نامه اشتغال به کار، تحصیل، پروانه کسب، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، گواهی بازنشستگی، اسناد ملکی و غیره) ترجمه شده  به زبان آلمانی
 • دعوتنامه EVE از طرف شخص دعوت کننده (تهیه شده بصورت تعهد نامه در اداره پلیس در اتریش)

 

مدارک ویزای ماموریت رسمی اتریش

افرادی که از طرف ارگان، نهاد و یا سازمان ها جهت ماموریت قصد سفر به کشور اتریش دارند می بایستی مدارک زیر را علاوه بر مدارک عمومی به مرکز درخواست روادید اتریش ارائه دهند:

 

 • پاسپورت دیپلماتیک و یا خدمت از طرف وزارت امور خارجه
 • دعوتنامه رسمی توسط نهاد، سازمان و یا ارگان رسمی در اتریش

 

 

ویزای اتریش
ویزای اتریش

قدم اول – تعیین نوع ویزا سفر به اتریش

 

هر کسی قبل از اقدام به سفر از قصد سفر خود مطلع هست و بر اساس آن به بررسی شرایط خود می پردازد. مسافرانی که قصد سفر به اتریش داشته باشند می توانند پس از بررسی انواع روادید اتریش که در بالا به آن پرداخته ایم نسبت به بررسی شرایط خود و گذر به مرحله دوم اقدام نمایند.

 

قدم دوم – تعیین تاریخ سفر به اتریش

 

تعیین تاریخ سفر اصلی ترین قدم در سفر، مخصوصا سفرهایی است که نیازمند یک سری اقدامات از قبل مانند اخذ ویزا هستند. در صورت سفر توریستی تعیین کردن وقت سفر با توجه به تعطیلات و یا مرخصی و در صورت سفر با هدف تجاری، شرکت درنمایشگاه، شرکت در کنگره و یا رقابت ورزشی داشتن زمان معین شده طبق برنامه برای اخذ ویزا باعث می شود تا بقیه مراحل دیگر را با آرامش خاطر و به طرز صحیح طی کنید.

 

قدم سوم – اخذ وقت سفارت اتریش

 

پس از تغییرات بوجود آمده در مراحل اخذ ویزای شنگن از ابتدای سال 2020 متقاضیان ویزا می توانند از 6 ماه قبل از تاریخ سفر به مرکز درخواست ویزای اتریش مراجعه و مدارک خود را جهت بررسی ارائه نمایند. مهمترین بخش این مرحله اقدام به موقع برای اخذ وقت کارگزاری ویزای اتریش جهت انگشت نگاری و ارائه مدارک است.

 

قدم چهارم – جمع آوری مدارک جهت اخذ ویزای اتریش

 

پس بر اقدام به موقع برای تعیین وقت سفارت باید مدت زمان لازم برای جمع آوری مدارک را نیز در نظر داشته باشید تا در زمان انگشت نگاری و ارائه مدارک تمامی مدارک لازم را مطابق مدارک مورد نوع ویزای درخواستی به همراه داشته باشید. از آنجایی که در بعضی موارد ترجمه مدارک به زبان آلمانی زمان بر است حتما به این مورد توجه لازم داشته باشید. توجه داشته باشید که این مرحله مهم ترین مرحله اخذ ویزای شنگن است.

 

قدم پنجم – فرم ویزای اتریش

 

پس از جمع آوری مدارک و اقدام برای ترجمه مدارک لازم متقاضی می بایستی فرم تقاضای ویزای اتریش را مطابق با مدارک جمع آوری کرده پر کرده و امضا کند. صحت اطلاعات و تطابق آن با مدارک مهمترین بخش این مرحله است. لازم به ذکر است که فرم ویزای اتریش می بایستی به زبان آلمانی پر شود.

 

قدم ششم – آماده سازی خود برای وقت کارگزاری سفارت اتریش

 

پس از طی کردن 5 مرحله قبلی اکنون زمان آن است که در زمانی مناسب مدارک خود را بررسی کرده و طبق اطلاعات ارائه داده شده آن ها را بررسی نمایند. پیشنهاد ما به شما این است که پس از بررسی، مدارک را مطابق چک لیست ارائه داده شده مرتب نمایید.

 

قدم هفتم – مراجعه به کارگزاری سفارت اتریش جهت ارائه مدارک

 

شما باید در تاریخ وقت انگشت نگاری و ساعت اعلام شده در مرکز درخواست روادید اتریش حضور پیدا کرده و پس از رسیدن نوبت خود مدارک را در باجه ای که به شما احتصاص می دهند تحویل دهید. در صورتی که از شما در باره هدف سفر، تاریخ و یا هر جزئیات دیگری سوال پرسیده شد با کمال آرامش و صداقت به آنها پاسخ دهید. در این مرحله شما علاوه بر ارائه مدارک، و ارائه اثر انگشت می بایستی هزینه اخذ ویزا را پرداخت نمایید. هزینه های بروز ویزای شنگن در پایان این صفحه ارائه داده شده است. پس از دریافت مدارک، هزینه ویزا و گرفتن اثر انگشت رسید دریافت پاسپورت به شما ارائه خواهد شد.

 

قدم آخر

 

پس از طی 7 مرحله قبل اکنون نوبت این است که منتظر جواب درخواست ویزای شنگن خود باشید. معمولا این مرحله بین 2 تا 4 هفته طول می کشد. شما می توانید با وارد شدن به سایت پیگیری ویزای اتریش از وضعیت روند بررسی روادید اتریش خود مطلع شوید.

با  تغییرات به عمل آمده در شرایط اخذ ویزا در ابتدای سال 2020، هزینه های اخذ ویزای شنگن نیز با تغییراتی مواجه شد و متقاضیان موظف هستند مبالغ زیر را با توجه به مورد به صورت نقد و به یورو در زمان انگشت نگاری به همراه داشته باشند:

 

·         خردسالان تا 6 سال  – بدون هزینه

·         کودکان 6 تا 12 سال – 40 یورو

·         بزرگسالان – 80 یورو

 

علاوه بر این مبالغ، مبلغ 25 یورو از هر نفر بابت انگشت نگاری توسط مرکز درخواست روادید اتریش VFS گرفته خواهد شد.

 

 

ویزای اتریش
ویزای اتریش

 

 

تیم ویزای نگین پرواز پارس آماده ارائه مشاوره و همراهی شما در اخذ روادید اتریش است. برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در صفحه ما تماس بگیرید.