کشور اسپانیا یکی از تاریخی ترین و زیباترین کشورهای اروپاست که با موقعیت بی نظیر خود در جنوب غربی اروپا، سالانه میزبان بیش از 80 میلیون گردشگر از سراسر دنیاست. زیبایی های خیره کننده اسپانیا باعث شده تا کشور ماتادورها به یکی از 3 کشور دنیا با بیشترین گردشگر در سال تبدیل شود و همچنین از محبوب ترین مقاصد گردشگری خارجی ایران به حساب بیاید. علاوه بر شهر های مادرید و بارسلون که هم به دلیل جاذبه های گردشگری و هم به دلیل دو تیم محبوب رئال مادرید و بارسلونا بین هموطنان ایرانی از محبوبیت زیادی برخوردارند، سواحل مدیترانه ای اسپانیا و همچنین جزیره های زیبای آن از جمله مقاصد مورد درخواست در ایران به حساب می آیند. از آنجا که سفر به اسپانیا نیازمند دریافت ویزای شنگن است، در ادامه به انواع ویزای اسپانیا، مدارک لازم هر کدام و مراحل اخذ آن می پردازیم. شما می توانید با تماس با تلفن ها، ایمیل و یا کانال های اجتماعی درج شده در وب سایت با اطمینان خاطر از تیم مجرب ویزای نگین پرواز پارس راهنمایی گرفته و جهت اقدام برای روادید اسپانیا خود اقدام نمایید.

ویزای اسپانیا
ویزای اسپانیا

در این قسمت به انواع ویزای اسپانیا و نکته های مهم هر کدام می پردازیم. برای اینکه نوع ویزای درخواستی را با توجه به هدف سفر خود به اسپانیا بشناسید با دقت به انواع ویزا توجه فرمایید.

 

ویزای توریستی اسپانیا

 

کمتر کسی هست که از زیبایی های جزایر قناری، سواحل مدیترانه و جاذبه های خیره کننده شهرهای مادرید و بارسلون خبر نداشته باشد. این جاذبه های توریستی باعث شده تا اسپانیا هر ساله برای کسب مقام اول در گردشگری با دو کشور فرانسه و آمریکا در رقابت باشد. چنانچه شما قصد سفر به اسپانیا جهت بازدید از جاذبه های توریستی را دارید بهترین گزینه برای شما ویزای توریستی اسپانیا است. نگین پرواز پارس با برگزاری تور های متنوع اروپا و تورهای اسپانیا آماده ارائه خدمات به شما عزیزان جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا و سفر به کشور اسپانیا است..ویزای توریستی اسپانیا برای بسیاری جذابیت دارد. ویزای توریستی اسپانیا را از ما بخواهید. ویزای توریستی اسپانیا  آسان است

 

ویزای تجاری اسپانیا

 

کشور اسپانیا یکی از مهمترین کشورهای اروپا در صنعت و تجارت است و شرکت های اسپانیایی در صنایع کشاورزی و دامداری،غذایی، دارویی و غیره از برترین های این صنایع در اروپا و جهان هستند. از همین رو شرکت های بسیاری از خاورمیانه و ایران در حال گسترش روابط خود با شرکت های اسپانیایی و دیگر شرکت های حاضر در کشور اسپانیا هستند. اگر شما قصد سفر به اسپانیا به دلایل تجاری (جلسه کاری، ورکشاپ، بازدید از کارخانه، عقد قرارداد، شرکت در نمایشگاه، شرکت در کنگره و سمینار، شرکت در رقابت های ورزشی و غیره) دارید می بایستی با ارائه مدارک مربوطه اقدام به اخذ ویزای تجاری اسپانیا نمایید.  تیم سفرهای تجاری نگین پرواز پارس با ارائه تعداد متنوعی از تورهای نمایشگاهی و تورهای سمینار و کنگره در اسپانیا آماده ارائه خدمات به مسافرین گرامی جهت اخذ ویزا و شرکت در نمایشگاه های تجاری اسپانیا است.

 

ویزای بازدید از خانواده اسپانیا

 

موقعیت جغرافیایی و فرهنگ اسپانیا یکی از دلایل مهاجرت افراد به این کشور است، از همین رو هموطنان زیادی جهت تحصیل و کار به کشور اسپانیا مهاجرت نموده، و در آنجا اقامت دارند و به همین دلیل بسیاری از مسافران نگین پرواز سالانه با هدف بازدید از خانواده اقدام به اخذ ویزای بازدید از خانواده از کشور اسپانیا می نمایند. برای بازدید از خانواده در اسپانیا شما با ارائه دعوتنامه و اثبات رابطه خود با شخص دعوت کننده می توانید برای ویزای بازدید ازخانواده خود اقدام فرمایید.

 

ویزای درمانی اسپانیا

 

کشور اسپانیا یکی از مقاصدی است که مسافران به دلایل درمانی به این کشور سفر می کنند. از همین رو هر ساله مسافرانی که برای درمان اقدام به پذیرش و اخذ ویزای درمانی اسپانیا می نمایند می بایستی قبل از اقدام هماهنگی لازم را با مرکز درمانی انجام داده و مدارک و گواهی لازم را جهت تحویل به سفارت اسپانیا آماده نموده باشند.

 

ویزای ترانزیت فرودگاهی اسپانیا

 

مسافرانی که به دلایل مختلف نیازمند توقف در اسپانیا و سفر به کشور ثالث هستند می بایستی برای ویزای ترانزیت اسپانیا اقدام نمایند. ویزای ترانزیت فرودگاهی اسپانیا یکی از رایج ترین ویزاها در بین مسافرانی است که به انگلیس، قاره آمریکا و یا قاره آفریقا سفر می کنند.

 

ویزای ماموریت اسپانیا

 

افرادی که از طرف نهاد، سازمان و یا ارگانی برای ماموریت به اسپانیا سفر خواهند کرد موظف هستند که برای ویزای ماموریت اقدام نمایند. این نوع ویزا از این نظر با ویزای تجاری اسپانیا تفاوت دارد که در این شرایط دعوت کننده نهاد، سازمان و یا ارگانی از کشور اسپانیا است که ماموریت طرف اول را تایید کرده و به عنوان میزبان او عمل خواهد کرد.

همانند همه ویزاهای شنگن، مدارک ویزای اسپانیا نیز شامل بخش مدارک عمومی می شود. این مدارک عبارتند از:

 

 • فرم درخواست ویزای اسپانیا
 • اصل گذرنامه با 3 ماه اعتبار از تاریخ سفر و دو صفحه خالی
 • کپی از صفحه مشخصات گذرنامه
 • شناسنامه ترجمه شده به زبان اسپانیایی
 • کپی ویزا های اخذ شده در طی 5 سال گذشته
 • عکس پرسنلی رنگی با زمینه سفید در ابعاد 45 در 35 میلیمتر
 • بیمه مسافرتی با پوشش حداقل 30.000 یورو و متناسب با مدت درخواستی

 

مدارک ویزای توریستی اسپانیا

 

علاوه بر مدارک عمومی ذکر شده در قسمت قبل، مسافرانی که با هدف گردشگری به اسپانیا سفر می کنند می بایستی برای اخذ ویزا مدارک زیر را در زمان انگشت نگاری به مرکز درخواست روادید اسپانیا تحویل دهند:

 

 • بلیط و یا رزرو پرواز
 • رزرو هتل و یا تاییدیه محل اقامت
 • مدارک مالی (نامه تمکن از حساب سپرده و گردش مالی 6 ماهه از حساب جاری)
 • مدارک شغلی (نامه اشتغال به کار، تحصیل، پروانه کسب، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، گواهی بازنشستگی، اسناد ملکی و غیره) ترجمه شده به زبان اسپانیایی

 

مدارک ویزای تجاری اسپانیا

 

علاوه بر مدارک عمومی ذکر شده در قسمت قبل، مسافرانی که با هدف تجاری به اسپانیا سفر می کنند می بایستی برای اخذ ویزا مدارک زیر را به مرکز درخواست روادید اسپانیا تحویل دهند:

 

 • بلیط و یا رزرو پرواز
 • رزرو هتل و یا تاییدیه محل اقامت (توسط خود متقاضی، شرکت و یا دعوت کننده)
 • مدارک مالی (نامه تمکن از حساب سپرده و گردش مالی 3 ماهه از حساب جاری)
 • مدارک شغلی (نامه اشتغال به کار، تحصیل، پروانه کسب، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، گواهی بازنشستگی، اسناد ملکی و غیره) ترجمه شده به زبان اسپانیایی
 • دعوتنامه شرکت دعوت کننده با مبدا در شنگن با اعلام علت سفر و تاریخ، دعوتنامه سمینار و کنگره، کارت نمایشگاه و یا دعوتنامه رقابت ورزشی و غیره
 • مدارک مربوط به ارتباطات تجاری بین دعوت کننده و متقاضی

 

مدارک ویزای بازدید از خانواده اسپانیا

 

علاوه بر مدارک عمومی ذکر شده در قسمت مدارک عمومی ویزای اسپانیا، مسافرانی که با هدف بازدید از خانواده به اسپانیا سفر می کنند می بایستی برای اخذ ویزا مدارک زیر را به مرکز درخواست روادید اسپانیا تحویل دهند:

 

 • بلیط و یا رزرو پرواز
 • رزرو هتل و یا تاییدیه محل اقامت
 • مدارک مالی (نامه تمکن از حساب سپرده و گردش مالی 3 ماهه از حساب جاری)
 • مدارک شغلی (نامه اشتغال به کار، تحصیل، پروانه کسب، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، گواهی بازنشستگی، اسناد ملکی و غیره) ترجمه شده به زبان اسپانیایی
 • دعوتنامه شخص دعوت کننده (تهیه شده بصورت تعهد نامه)
 • گواهی رابطه خانوادگی ترجمه شده به زبان اسپانیایی

 

مدارک ویزای درمانی اسپانیا

 

علاوه بر مدارک عمومی ذکر شده در قسمت قبل، مسافرانی که با هدف درمان به اسپانیا سفر می کنند می بایستی برای اخذ ویزا مدارک زیر را به مرکز انگشت نگاری ویزای اسپانیا تحویل دهند:

 

 • بلیط و یا رزرو پرواز
 • رزرو هتل و یا تاییدیه محل اقامت
 • مدارک مالی (نامه تمکن از حساب سپرده و گردش مالی 3 ماهه از حساب جاری)
 • مدارک شغلی (نامه اشتغال به کار، تحصیل، پروانه کسب، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، گواهی بازنشستگی، اسناد ملکی و غیره) ترجمه شده به زبان اسپانیایی
 • اصل گواهی بیمارستان و یا  کلینیک که قرار است فرد متقاضی در آن تحت درمان قرار بگیرد
 • گواهی پرداخت هزینه های درمانی

 

مدارک ویزای ترانزیت فرودگاهی اسپانیا

 

مسافرانی که برای سفر به کشور ثالث نیازمند ویزای ترانزیت اسپانیا هستند باید مدارک زیر را به همراه مدارک عمومی به مرکز درخواست ویزا تحویل دهند:

 

 • بلیط و یا رزرو پرواز
 • مدرک اقامتی معتبر برای کشور مقصد (کشور ثالث)

 

مدارک ویزای ماموریت اسپانیا

 

افرادی که از طرف ارگان، نهاد و یا سازمان ها جهت ماموریت قصد سفر به اسپانیا دارند می بایستی مدارک زیر را علاوه بر مدارک عمومی به مرکز درخواست روادید اسپانیا ارائه دهند:

 

 • بلیط و یا رزرو پرواز
 • رزرو هتل و یا تاییدیه محل اقامت
 • مدارک مالی (نامه تمکن از حساب سپرده و گردش مالی 3 ماهه از حساب جاری)
 • مدارک شغلی (نامه اشتغال به کار، تحصیل، پروانه کسب، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، گواهی بازنشستگی، اسناد ملکی و غیره) ترجمه شده به زبان اسپانیایی
 • یادداشت رسمی نهاد، سازمان و یا ارگان جهت اعلام نام مامور و جزئیات سفر به زبان انگلیسی
 • دعوتنامه رسمی توسط نهاد، سازمان و یا ارگان رسمی

 

 

ویزای اسپانیا
ویزای اسپانیا

قدم اول – تعیین نوع ویزا سفر به اسپانیا

 

هر کسی قبل از اقدام به سفر از قصد سفر خود مطلع هست و بر اساس آن به بررسی شرایط خود می پردازد. مسافرانی که قصد سفر به اسپانیا داشته باشند می توانند پس از بررسی انواع ویزای اسپانیا که در بالا به آن پرداخته ایم نسبت به بررسی شرایط خود و گذر به مرحله دوم اقدام نمایند.

 

قدم دوم – تعیین تاریخ سفر به اسپانیا

 

تعیین تاریخ سفر اصلی ترین قدم در سفر، مخصوصا سفرهایی است که نیازمند یک سری اقدامات از قبل مانند اخذ ویزا هستند. در صورت سفر توریستی تعیین کردن وقت سفر با توجه به تعطیلات و یا مرخصی و در صورت سفر با هدف تجاری، شرکت در نمایشگاه، شرکت در کنگره و یا رقابت ورزشی داشتن زمان معین شده طبق برنامه برای اخذ ویزا باعث می شود تا بقیه مراحل دیگر را با آرامش خاطر و به طرز صحیح طی کنید.

 

قدم سوم – اخذ وقت سفارت اسپانیا

 

پس از تغییرات بوجود آمده در مراحل اخذ ویزای شنگن از ابتدای سال 2020 متقاضیان ویزا می توانند از 6 ماه قبل از تاریخ سفر به مرکز درخواست ویزای اسپانیا مراجعه و مدارک خود را جهت بررسی ارائه نمایند. مهمترین بخش این مرحله اقدام به موقع برای اخذ وقت کارگزاری ویزای اسپانیا جهت انگشت نگاری و ارائه مدارک است.

 

قدم چهارم – جمع آوری مدارک جهت اخذ ویزای اسپانیا

 

پس بر اقدام به موقع برای تعیین وقت سفارت باید مدت زمان لازم برای جمع آوری مدارک را نیز در نظر داشته باشید تا در زمان انگشت نگاری و ارائه مدارک تمامی مدارک لازم را مطابق مدارک مورد نوع ویزای درخواستی به همراه داشته باشید. از آنجایی که در بعضی موارد ترجمه مدارک به زبان اسپانیایی زمان بر است حتما به این مورد توجه لازم داشته باشید. توجه داشته باشید که این مرحله مهم ترین مرحله اخذ ویزای شنگن است.

 

قدم پنجم – فرم ویزای اسپانیا

 

پس از جمع آوری مدارک و اقدام برای ترجمه مدارک لازم متقاضی می بایستی فرم تقاضای ویزای اسپانیا را مطابق با مدارک جمع آوری کرده پر کرده و امضا کند. صحت اطلاعات و تطابق آن با مدارک مهمترین بخش این مرحله است.

 

قدم ششم – آماده سازی خود برای وقت کارگزاری سفارت اسپانیا

 

پس از طی کردم 5 مرحله قبلی اکنون زمان آن است که در زمانی مناسب مدارک خود را بررسی کرده و طبق اطلاعات ارائه داده شده آن ها را بررسی نمایند. پیشنهاد ما به شما این است که پس از بررسی، مدارک را مطابق چک لیست ارائه داده شده مرتب نمایید.

 

قدم هفتم – مراجعه به کارگزاری سفارت اسپانیا جهت ارائه مدارک

 

شما باید در تاریخ وقت انگشت نگاری و ساعت اعلام شده در مرکز درخواست ویزای اسپانیا حضور پیدا کرده و پس از رسیدن نوبت خود مدارک را در باجه ای که به شما احتصاص می دهند تحویل دهید. در صورتی که از شما در باره هدف سفر، تاریخ و یا هر جزئیات دیگری سوال پرسیده شد با کمال آرامش و صداقت به آنها پاسخ دهید. در این مرحله شما علاوه بر ارائه مدارک، و ارائه اثر انگشت می بایستی هزینه اخذ ویزا را پرداخت نمایید. هزینه های بروز ویزای شنگن در پایان این صفحه ارائه داده شده است. پس از دریافت مدارک، هزینه ویزا و گرفتن اثر انگشت رسید دریافت پاسپورت به شما ارائه خواهد شد.

 

قدم آخر

 

پس از طی 7 مرحله قبل اکنون نوبت این است که منتظر جواب درخواست ویزای شنگن خود باشید. معمولا این مرحله بین 2 تا 4 هفته طول می کشد. شما می توانید با وارد شدن به سایت پیگیری ویزای اسپانیا از وضعیت روند بررسی ویزای  خود مطلع شوید.

با  تغییرات به عمل آمده در شرایط اخذ ویزا در ابتدای سال 2020، هزینه های اخذ ویزای شینگن نیز با تغییراتی مواجه شد و متقاضیان موظف هستند مبالغ زیر را با توجه به مورد به صورت نقد و به یورو در زمان انگشت نگاری به همراه داشته باشند:

 

·         خردسالان تا 6 سال  – بدون هزینه

·         کودکان 6 تا 12 سال – 40 یورو

·         بزرگسالان – 80 یورو

 

علاوه بر این مبالغ، مبلغ 16 یورو از هر نفر بابت انگشت نگاری توسط مرکز درخواست ویزای اسپانیا BLS گرفته خواهد شد.

 

 

ویزای اسپانیا
ویزای اسپانیا